رای اعتماد به دولت تدبیر و امید

رای به اعتدال از سوی مردم ایران که در انتخابات 24 خردادماه، فارغ از اینکه نشان داد ملت از نخبگان جلوتر می‌باشند، این پیغام را به مسئولین به همراه داشت که کسانی که در مسند هستند بدانند مردم اگر مسئولین خود را به اعتدال نزدیک نکنند، بعید بدانند که در ادامه‌ی حیات سیاسی خود مورد پذیرش قرار گیرند.

از سویی با دقت در گرایش اکثر اهلی خانه‌ی ملت، این مطلب که در دور بعدی انتخابات مجلس مردم آن‌ها را انتخاب نکنند، بسیار واضح است. لذا بر نمایندگان است که با تغییر مسیر حرکت سیاسی خود – که هرچند بعضاّ با در لیست آنان قرار گرفتن باعث حضورشان در مجلس شده است! – تجدید نظر کنند تا بازهم امیدوار به حضور در صحنه باشند.

اغتنام دانستن فرصت استثنائی که ملت برای منتخبان خود در مجلس شورای اسلامی فراهم کردند، رای اعتماد بدون خدشه به کابینه‌ی اعلام شده در روزهای آینده از سوی رئیس جمهور منتخب و محبوب، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی است که می‌تواند ضمن احترام به نظر غاطبه‌ی جامعه، در مسیر مشخص شده‌ی اعتدال توسط آحاد ملت که با انتخاب رئیس جمهوری مدبّر و امیدوار بروز داده شد، قرار گیرند و تضمینی احتمالی را برای انتخاب مجدد خود در مجلس دهم فراهم نمایند.

هرچند جامعه‌ی ایرانی نشان داده است که مانند برخی از مسئولین ایستا نیستند و دائم خود را با اقتضائات دنیای امروز وفق داده و در عین حفظ اصالت‌های فرهنگی و دینی، چیزی از دنیای مدرن کم ندارند و این خود انتخاب جریانی متفاوت را در آتی محتمل می‌سازد، اما در این دنیای پر سرعت تغییرات، نمایندگان مجلس نهم با رای بالای خود به کابینه‌ی دولت تدبیر و امید، می‌توانند امیدوار باقی ماندن در قطار خواست ملت باشند.

امید است تدبیر کنونی منتخبین ملت که در جلسات خصوصی و عمومی با جناب دکتر روحانی و همراهان نزدیک ایشان مشهود است، تداوم یافته و به تحقق خواسته‌ی مقام معظم رهبری مبنی بر همکاری با دولت منتخب، یاری رسانند تا در پیش ملت و رهبرش، سربلند باشند.

 دولت ائتلاف یا اتحاد؟!

/ 0 نظر / 42 بازدید